Elişi Bebek Yapımı (Anlatımlı) konusunda detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Elişi Bebek Yapımı (Anlatımlı)

Kırmızı

Özellikle oyun çağındaki çocuklarınız için kendi el emeğinizle hazırlayabileceğiniz kolay ve basit bir bebek yapımı. Resme bakarak bile yapabileceğiniz bu oyuncak bebeği çocuklarınız çok sevecek. Yapımı kolay olmasının yanında kendiniz yaptığınız için sağlıklı bir oyuncak olarak da kullanabilirsiniz.Oyuncak Bebek Yapımı, El Yapımı Kolay Oyuncaklar, Yapımı Kolay Oyuncak Bebek

Kolay Oyuncak Bebek Yapımı

Elişi Oyuncak Bebek Yapımı Basit ve Kolay

Öncelikle bir top ip alın ve ilk resimdeki gibi vücudunu oluşturmak için bir dikdörtgensel kağıda sarın (Oyuncak bebeği baştan ayak kısmına kadar oluşturacak parça). Sardıktan sonra 2. resimdeki gibi kağıttan ayırarak bebeğin başını oluşturacak bölgeyi belirleyerek hafif bir düğüm atın. Orta bölgesine bel düğümü atın ve alt kısımda kalan bölgeyi ikiye ayırarak ayak bölgelerine düğüm atın (Resim 6)


ssssss

Yine aynı kağıda bu kez kolları sarın, kağıttan çıkararak el bölgelerini ayırmak için iki uçtan resim 4 deki gibi düğüm atın ve iki malzemeyi resim 5 teki gibi birleştirin. Resim 6 daki gibi el ve ayak bölgelerinin ucunu kesin.

Baş bölgesini biraz sertleştirmek için bir kağıda Resim 7 deki gibi yapıştırın ve üst kısım ve kağıdın yan taraflarına bir yapıştırıcı sürerek saçı ekleyin. Gözleri ve ağızı çizerek uygun bezlerle elbiseler yapın. İster etekli, isterseniz de pantolonlu şık ve estetik bebekleri sahip olun.

Yukarıdaki resimdeki renkleri veya istediğiniz renkte elbise bezleri kullanarak daha orijinal ve yaratıcı bebekler üretebilirsiniz. Oyun çağındaki çocuklarınız için ucuz ve kolay bir yöntem olsa da özellikle kız çocuklarının en çok sevdiği şeylerin oyuncak bebekler olduğu düşünülürse bir 15 dakika ayırararak sizler de çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Daha büyük çocuklarınıza yapımını anlatarak kendilerinin yapmasını sağlayabilir el ve ince kas gelişimine fayda sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni iğne Oyası Yazma Kenar Danteli başlıklı makalemizde 2013 Yeni Kolay İğne Oyaları, İğne Oyası Nasıl Yapılır ve İğne Oyası Nasıl Yapılır Yeni Örnekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Moda Aramalar:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>